Biorezonans i witamina D3.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Biorezonans i witamina D3.

Co ma wspólnego Biorezonans z witaminą D3 i filtrami przeciwsłonecznymi?

Przy bólach kości, stawów, rosnących pieprzykach oraz przy nieodczuwalnym zatoksycznieniu organizmu przez filtry słoneczne takimi jak oksybenzon, avobenzon, octisalate, octocrylene, hemosalate, octinoxate i inne biorezonans zbada niedobory witaminy D3, sprawdzi w którym miejscu wystąpił jej niedobór, wskaże w jakim stanie są nasze organy i w jakiej fazie jest zaburzenie w organizmie, pomoże dobrać suplementację oraz jej wartość, a także dobierze terapie biorezonansem, w celu przywrócenia równowagi.

Jeśli chcesz sprawdzić, co się dzieje z twoim organizmem zapraszamy na badanie biorezonansem.

Witamina D3 towarzyszy człowiekowi od zawsze i w 90% pozyskiwana jest ze słonecznego, ultrafioletowego promieniowania UVB. Jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie został potwierdzony w wielu kontrolach i badaniach. Witamina D pomaga zarówno zapobiegać, jak i leczyć przewlekłe choroby, w tym wiele rodzajów raka, choroby układu krążenia, chorobę wieńcową, wylewy, zastoinową niewydolność serca, cukrzycę typu 1 i 2 czy osteoporozę. Co więcej zmniejsza ona ryzyko złamań w wyniku upadków.

Witamina D3 skutecznie radzi sobie także z chorobami zakaźnymi, zarówno o podłożu bakteryjnym, jaki wirusowym. Niektóre z nich to bakteryjne zapalenie pochwy, zapalenie płuc, próchnica, choroba przyzębia, gruźlica, posocznica, wirus Epsteina-Barra, czy grypa. Kolejne grupy to choroby autoimmunologiczne, takie jak, astma, cukrzyca typu 1, stwardnienie rozsiane i prawdopodobnie reumatoidalne zapalenie stawów. Niski poziom witaminy D3 w surowicy negatywnie wpływa na ciążę. Jeśli chodzi o nowotwory, witamina D3 pomaga komórkom odpowiednio dopasować się do organów lub popełnić samobójstwo, tak zwaną „apoptozę”, czyli uśmiercanie komórek rakowych, a dodatkowo redukuje angiogenezę nowotworową czyli wzrost nowych naczyń krwionośnych wokół guza i zmniejsza prawdopodobieństwo przerzutów.

Promieniowanie UVB to znakomite źródło witaminy D3 przez około pół roku. Aby korzystać z niego jak najlepiej, należy wystawiać jak największą część nie pokrytego kremem do opalania ciała na działanie słońca w czasie słonecznego popołudnia czyli, wtedy, kiedy nasz cień jest niższy niż my sami. Ekspozycja powinna trwać 10- 30 minut w zależności od pigmentu skóry. Więcej informacji pod adresem www.doctoryourself.com/holick.html

Suplementy diety

Suplementy diety to skuteczny sposób na uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D3 w drugiej połowie roku. Osoby białe powinny rozważyć dawkę 2000IU dziennie. Obecny wytyczne około 400IU dziennie zostały oparte na ilości witaminy D3 w łyżce tranu z dorsza, która zapobiegała krzywicy. Witamina D3 wywołuje bardzo niewiele negatywnych skutków ubocznych, a wystawiając całe ciało na słońce bez kremów filtrujących nawet na krótko, możemy wyprodukować dziennie przynajmniej 10 000IU witaminy D3.

Przy suplementowaniu się witaminą D3 nie sposób, nie wspomnieć o witaminie K2MK7. Pełni ona bardzo ważną rolę w naszym organizmie i powinna być podawana jednocześnie z wit D3. To witamina K2 (nie mylić z witamią K1, odpowiedzialną za krzepnięcie krwi), odprowadza z naczyń krwionośnych wapń do kości, dzięki czemu zapobiega zatykaniu się tych naczyń. Obie te witaminy rozpuszczalne są w tłuszczach dlatego przed rozpoczęciem suplementacji należy dostarczyć do organizmu odrobinę tłuszczu. Pamiętajmy człowiek nie składa się z tego, co zjada ale z tego, co wchłonie. Filtry przeciwsłoneczne blokują promieniowanie UVB, lecz choć zmniejszają one ryzyko słonecznych poparzeń, nie blokują długich fal UVA tak skutecznie jak UVB, a to właśnie UVA zwiększają ryzyko wystąpienia czerniaka. Co ciekawe smarowanie się kremem przeciwsłonecznym w momencie braku zagrożenia poparzeniem może jeszcze bardziej narazić nas na zapadnięcie na ten właśnie nowotwór. Badania składu chemicznego tych preparatów wykazały, że w 80% przebadanych, były związki rakotwórcze.

Co to jest SPF?

Jest to wskaźnik/ procent promieniowania UVB który blokuje filtr UV. Jak wygląda w procentach ochrona w danym SPF. SPF 15 ochrona 93-96 % najniższa ilość chemi. SPF 50 ochrona 98-98.5% najwięcej chemi.

Jakich naturalnych olejków używać?

Olej kokosowy 2-4 SPF. Olej z oliwek 8 SPF. Olej z kiełków pszenicy 20 SPF. Olej z pestek malin 28-50 SPF.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
biorezonans
diagnostyka i terapia

Udostępnij jeśli ten artykuł Ci się podobał: