Co mówi grypa, przeziębienie, kaszel i katar o naszych emocjach?

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Co mówi grypa, przeziębienie, kaszel i katar o naszych emocjach?

Grypa i przeziębienie w kontekście Totalnej Biologii

Przyczynami przeziębienia, jak i grypy mogą być konflikty wywołane różnego rodzaju obawami. Mogą one być związane z obawą o utratę zdrowia, pieniędzy oraz pracy, o dach nad głową, o bezpieczeństwo swoje i rodziny. To są tylko nieliczne przykłady. Do tego dochodzi codzienny stres w domu, w pracy, niedogadywanie się ze współmałżonkiem, czy też wręcz oczekiwanie na pojawienie się niebezpieczeństwa w różnych obszarach życia.

Jako rodzice, często boimy się, że nasze dzieci się przeziębią, bo na dworze jest zimno. Dzieci podświadomie wyczuwają tę obawę, co zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia u nich objawów przeziębienia, czy też grypy.

 

Kaszel i katar a Totalna Biologia

Nos jako pierwszy posiada kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Z tego względu zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i emocjonalnej, jako pierwszy wyczuwa problem czy niebezpieczeństwo jeśli takie istnieją. Nieżyt nosa, zapalenie zatok czy katar mogą zatem oznaczać, że nasz zmysł węchu wyczuwa zagrożenie. Poprzez stłumienie zmysłu węchu, nasz organizm próbuje się zdystansować do otaczającego świata, ponieważ jest w nim coś/ktoś, czego/kogo nie możemy znieść, co/kogo chcielibyśmy zmienić lub czego/kogo chcielibyśmy się pozbyć.

Kaszel związany jest z kolei z naszym terytorium. W przypadku kaszlu wywołać je mogą konflikty typu: „duszę się w szkole/pracy”, „duszno mi w czyjejś obecności”, „boję się teściów, bo mnie nie akceptują, duszno mi w ich obecności”.

 

Konflikty związane z innymi organami

Problemy z żołądkiem często mogą oznaczać niemożność strawienia przez nas czegoś, co zobaczyliśmy czy usłyszeliśmy, niesprawiedliwość jaka mnie spotkała. Trzustka natomiast jest powiązana z emocjami złości, niegodziwości, głębokiego obrzydzenia. Wątrobę z kolei dotyka odczucie pustki lub też gniewu. W przypadku jelita grubego często możemy się spotkać z nieprzeżytą żałobą lub odczuciem głębokiej śmierdzącej sprawy nie do odpuszczenia. Problemy z gardłem wskazują na niemożność powiedzenia czegoś, konieczność zachowania tego dla siebie. A dolegliwości uszu mogą oznaczać niesłyszenie tego, co byśmy chcieli usłyszeć lub wrażenie, że inni nie słuchają tego, co mówimy. Każdy narząd opowiada swoją historię.

 

Zapraszamy na sesje!

Gabinet Terapii Naturalnych
Barlinek ul. Niepodległości 9
Tel. 600 837 131, 662 012 947

ścieżka
świadomych emocji

Udostępnij jeśli ten artykuł Ci się podobał: