Jak rozwiązać konflikt wewnętrzny?

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Jak rozwiązać konflikt wewnętrzny?

Zadaniem Psychobiologii jest odnalezienie emocji wywołującej konflikt, który leży u podstaw zachodzących w ciele zmian chorobowych. Ważnym krokiem w procesie zdrowienia jest przetworzenie i rozwiązanie urazu emocjonalnego.

Kiedy doświadczamy sytuacji, na którą przykładowo się nie godzimy, której boimy się lub nie potrafimy jej zrozumieć, czy też zaakceptować, wówczas emocje temu towarzyszące wywołują w nas wewnętrzny konflikt. Wstrząs emocjonalny z tym związany wywołuje w organizmie różnego rodzaju symptomy chorobowe. Symptomy te pojawiają się na 3 poziomach. Każdy wstrząs emocjonalny odpowiada pewnej części mózgu, z którą bezpośrednio jest związany. W taki sposób uruchomiona zostaje choroba, która powiązana jest ściśle z pewnymi emocjami wywołanymi przez konflikt. Symptomy mogą być różnorakie, jak na przykład: guz, ubytek tkanki, ograniczenie lub całkowity zanik funkcji organu. Wyzdrowienie i regeneracja organu są możliwe tylko i wyłącznie po rozwiązaniu konfliktu.

 

Każda choroba uzewnętrznia to, co jest głęboko w nas ukryte, a czego nie jesteśmy świadomi. Uzmysłowienie sobie zatem wewnętrznego konfliktu i związanych z nim emocji jest doskonałą drogą do zdrowszej i lepszej przyszłości.

 

Dopóki konflikt odbywa się na poziomie mózgu (konflikt psychologiczny), nasze ciało pozostaje zdrowe. Możemy jedynie w takim wypadku czuć się gorzej psychicznie, być poddenerwowani lub przygnębieni, możemy mieć gorsze samopoczucie. Dopiero, gdy konflikt zostaje „przekazany” przez nasz mózg (przykładowo na skutek ciągłego i silnego stresu psychicznego lub nagłego wstrząsu, traumy) do poziomu naszego ciała (konflikt biologiczny), wówczas pojawia się choroba.

 

Zapraszamy na sesje!

Gabinet Terapii Naturalnych
Barlinek ul. Niepodległości 9
Tel. 600 837 131, 662 012 947

ścieżka
świadomych emocji

Udostępnij jeśli ten artykuł Ci się podobał: