Kręgarstwo

Rola i funkcje kręgosłupa w ciele człowieka.

Kręgosłup nie pełni jedynie funkcji stabilizującej, odpowiedzialnej za pionizację ciała. Jego główną rolą jest ochrona rdzenia kręgowego (Ośrodkowego Układu Nerwowego). Wraz z żebrami ochrania również narządy wewnętrzne. Kręgosłup u człowieka, to pionowa kolumna,  zbudowana z 33-34 kręgów ustawionych pod odpowiednim kątem, które tworząc anatomiczno-fizjologiczne krzywizny na poszczególnych jego odcinkach, stanowią fundamentalne wsparcie dla mięśni i więzadeł, co ma ogromne znaczenie w lokomocji. 

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Kształt i ustawienie kręgów oraz krążków międzykręgowych, które w całości pełnią funkcję amortyzatora, determinuje prawidłowe funkcjonowanie Obwodowego Układu Nerwowego, a co za tym idzie prawidłowe funkcjonowanie stawów obwodowych (barki, łokcie nadgarstki, biodra, kolana, stawy skokowe i palce). Dlatego …

wysokiej klasy kręgarz zajmuje się nie tylko kręgosłupem ale całym narządem ruchu.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
kręgarstwo
Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Kręgarstwo

Rola i funkcje kręgosłupa w ciele człowieka.

Kręgosłup nie pełni jedynie funkcji stabilizującej, odpowiedzialnej za pionizację ciała. Jego główną rolą jest ochrona rdzenia kręgowego (Ośrodkowego Układu Nerwowego). Wraz z żebrami ochrania również narządy wewnętrzne. Kręgosłup u człowieka, to pionowa kolumna,  zbudowana z 33-34 kręgów ustawionych pod odpowiednim kątem, które tworząc anatomiczno-fizjologiczne krzywizny na poszczególnych jego odcinkach, stanowią fundamentalne wsparcie dla mięśni i więzadeł, co ma ogromne znaczenie w lokomocji. Kształt i ustawienie kręgów oraz krążków międzykręgowych, które w całości pełnią funkcję amortyzatora, determinuje prawidłowe funkcjonowanie Obwodowego Układu Nerwowego, a co za tym idzie prawidłowe funkcjonowanie stawów obwodowych (barki, łokcie nadgarstki, biodra, kolana, stawy skokowe i palce). Dlatego …

wysokiej klasy kręgarz zajmuje się nie tylko kręgosłupem ale całym narządem ruchu.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
kręgarstwo

Eliminujemy dolegliwości w całym organizmie

Sylwester Kalota

W swojej praktyce wykorzystuję metody, które są bardzo skutecznie, a jednocześnie bardzo szybko przywracają równowagę energetyczno-zdrowotną w każdym elemencie uszkodzonego narządu ruchu. Dzięki stosowanym metodom możesz na stałe pozbyć się dolegliwości bólowych.

Wiele operacji staje się zbędnych

Właściwie przeprowadzony przez kręgarza zabieg umożliwia dokonanie „cudownych” uzdrowień kręgosłupa i dolegliwości odkręgosłupowych w całym narządzie ruchu. Dzięki metodom, którymi się posługuję, wiele operacji spowodowanych dolegliwościami bólowymi staje się zbędne. Niejednokrotnie wydaje się, że działanie i skuteczność stosowanych metod zawdzięczane jest stosowaniu przez terapeutę jakiejś magii. Nic bardziej mylnego! W swojej pracy wykorzystuję zależności funkcjonalno-anatomiczne organizmu, dzięki czemu terapia jest bardzo szybka i skuteczna, a jej efekty często są natychmiastowe.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Poprawnie przeprowadzony zabieg to kompletny sposób przywrócenia fizjologicznej równowagi w całym narządzie ruchu. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, jest to metoda holistyczna, reprezentująca podejście całościowe do wszystkich struktur organizmu ludzkiego. W sztuce korygowania zaburzeń w obrębie narządu ruchu nie powinno być bowiem podziału kompetencji na kręgarzy, osteopatów, chiropraktyków, rehabilitantów, czy fizjoterapeutów.

Wiele operacji staje się zbędnych

Właściwie przeprowadzony przez kręgarza zabieg umożliwia wykonywanie „cudownych” uzdrowień kręgosłupa i dolegliwości odkręgosłupowych w całym narządzie ruchu. Dzięki metodom, którymi się posługuję, wiele operacji spowodowanych dolegliwościami kręgosłupowymi staje się zbędne. Niejednokrotnie wydaje się, że działanie i skuteczność stosowanych metod zawdzięczane jest stosowaniu przez terapeutę jakiejś magii. Nic bardziej mylnego! W swojej pracy wykorzystuję zależności funkcjonalno-anatomiczne organizmu, dzięki czemu terapia jest bardzo szybka i skuteczna, a jej efekty często są natychmiastowe.

Poprawnie przeprowadzony zabieg to kompletny sposób przywrócenia fizjologicznej równowagi w całym narządzie ruchu. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, jest to metoda holistyczna, reprezentująca podejście całościowe do wszystkich struktur organizmu ludzkiego. W sztuce korygowania zaburzeń w obrębie narządu ruchu nie powinno być bowiem podziału kompetencji na kręgarzy, osteopatów, chiropraktyków, rehabilitantów, czy fizjoterapeutów.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Każda osoba postrzegana jest indywidualnie

Nie ma jednakowych przyczyn i schematów zaburzeń funkcjonalno-strukturalnych ludzkiego ciała. Mogą one być do siebie podobne, ale w istocie identyfikują inny stan faktyczny. Dlatego też każda osoba odwiedzająca nasz Gabinet Terapii Naturalnych postrzegana jest całkowicie indywidualnie. Badania obrazowe (RTG, TK, MRI) są ważne, ale najważniejsza jest umiejętności prawidłowego stosowania testów funkcjonalny, wiedzy anatomiczno-fizjologicznej i umiejętności palpacyjnych terapeuty. Dzięki tym umiejętnością terapia prowadzi często do spektakularnych i natychmiastowych efektów.

W kręgarstwie bardzo ważną informacją jest ilościowy, jakościowy i topograficzny przebieg dolegliwości. Dodatkowo uwzględniane są czasowe minima i maksima wszystkich objawów, w tym bólu. Wszystkie te objawy dają rzeczywisty obraz zachodzących zmian patologii strukturalnych i funkcjonalnych. Kręgarz potrafi określić, jakie zmiany funkcjonalne i bólowe są możliwe do usunięcia i w jaki sposób. Ponadto umie zaplanować swoją pracę tak, by uzyskać przewidziany pozytywny rezultat terapeutyczny. Potrafi również przyznać, kiedy interwencja terapeutyczna przekracza jego kompetencje.

Strefa bólu a strefa przyczyny zaburzenia

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Problemy jednej struktury często kompensują się w innej strukturze. Strefa bólu nie jest zazwyczaj strefą przyczyny zaburzenia, a jedynie jego wskaźnikiem. W związku z tym bardzo potrzebne jest spojrzenie holistyczne na dany problem, a nie jedynie skupianie się na poszczególnych elementach całości, jaką jest organizm.

W swojej praktyce wykorzystuję również elementy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, co pozwala holistycznie spojrzeć na całe ciało i precyzyjnie określić zależność pomiędzy strefą bólu, a strefą przyczyny zaburzenia. Przykładem może być tutaj ból w okolicy barku, za co może być odpowiedzialny mięsień związany z Meridianem Płuc. Przyczyną może być blokada tego meridianu, co z kolei może się wiązać z dolegliwościami nadgarstka, sztywnością lub deformacją kciuka lub artretyzmem. Objawy chorobowe, jakie mogą występować przy bolącym barku i zablokowanym Meridianie Płuc to między innymi choroby klatki piersiowej, a w konsekwencji upośledzenie zdolności przepony do prawidłowego regulowania oddechu, w wyniku czego z kolei mogą nastąpić duszności lub też zaburzenia trawienia. Ponadto objawem może być też osłabienie mięśnia zębatego przedniego, który powoduje utrudnienie czynności popychania z wyprostowanymi rękoma. Zablokowanie Meridianu Płuc wiąże się również ze spadkiem odporności na skutek osłabienia funkcjonowania układu immunologicznego. Dlatego też w następstwie bolącego barku możemy się spotkać z zapaleniem oskrzeli, zapaleniem płuc, przeziębieniem, grypą, czy zastojem krwi w płucach.

Innym bardzo często spotykanym przykładem może być ból kręgosłupa lub ból stawu kolanowego, którego przyczyna leży w zaburzeniach funkcjonowania Meridianu Pęcherza Moczowego. Skutkiem zablokowania tego meridianu mogą być również choroby skóry (np. łuszczyca, znamiona) z przebiegiem wzdłuż tego kanału, hemoroidy, rwa kulszowa lub wady postawy u dzieci polegające na stawianiu stóp do wewnątrz. Meridian Pęcherza Moczowego przebiega po obu stronach naszego kręgosłupa i bardzo często jest powiązany z chorobami w odcinku krzyżowo-lędźwiowym. W przypadku rwy kulszowej, bardzo ważne jest sprawdzenie poprawności ustawienia miednicy. Po dokonanym badaniu często rwa kulszowa okazuje się jedynie bólem około korzeniowym.

Ból jest Twoim przyjacielem

Niejednokrotnie lekceważymy ból pojawiający się w różnych miejscach naszego ciała. Bardzo rzadko zastanawiamy się, co jest jego przyczyną. Często próbujemy się do niego przyzwyczaić lub też łykamy środki przeciwbólowe, postrzegając je, jako jedyne remedium. Nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że oddziaływanie na objaw dolegliwości, w tym przypadku ból, nie rozwiąże naszego problemu. Bardzo często konsekwencją takiego postępowania jest nasilenie dolegliwości bólowych i pogorszenie stanu zdrowia. Nie wspominając już o niekończącej się liście innych skutków ubocznych zażywanych farmaceutyków.

Osobiście uważam, że ból jest naszym przyjacielem, ponieważ poprzez ból nasze ciało daje nam znać, że dana struktura jest przeciążana. Powinna to być dla nas informacja, że czas przemyśleć, co robimy nie tak i dotrzeć do przyczyny powstawania bólu. Jedynie oddziałując na źródło bólu jesteśmy w stanie trwale i prawdziwie się go pozbyć. Aby dowiedzieć się więcej na temat bólu i jego terapii, przeczytaj dwa dedykowane temu tematowi artykuły (kliknij poniższe przyciski).

Szeroki wachlarz dolegliwości, których możesz się pozbyć

Nasza pomoc nie ogranicza się jedynie do pomocy przy dolegliwościach bólowych kręgosłupa. Pomagamy również przy: bólach głowy, kolan, bioder, rwie kulszowej, udowej, zamrożonym barku, drętwieniu rąk, zespole kanału cieśni nadgarstka, łokciu golfisty i tenisisty i wielu innych dolegliwościach. Bardzo dobre efekty uzyskujemy również w innych schorzeniach takich jak: migreny, szumy uszne, bezsenność, uporczywy katar, alergia, niewydolność płuc (astma, POChP, przywracanie sprawności po COVID-19), biegunki, zaparcia, nietrzymanie moczu, zapalenia pęcherza moczowego itp.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Szeroki wachlarz dolegliwości, których możesz się pozbyć

Nasza pomoc nie ogranicza się jedynie do dolegliwości bólowych kręgosłupa. Pomagamy również przy: bólach głowy, kolan, bioder, rwie kulszowej, udowej, zamrożonym barku, drętwieniu rąk, zespole kanału cieśni nadgarstka, łokciu golfisty i tenisisty i wielu innych dolegliwościach bólowych. Bardzo dobre efekty uzyskujemy również w innych schorzeniach takich, jak: migreny, szumy uszne, bezsenność, uporczywy katar, alergia, niewydolność płuc (astma, POChP, przywracanie sprawności po COVID-19), biegunki, zaparcia, nietrzymanie moczu, zapalenia pęcherza moczowego itp.

Terapia przeciwbólowa i przeciwzapalna

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

W Gabinecie Terapii Naturalnych wykorzystujemy wiele metod uśmierzania bólu i likwidacji stanów zapalnych. Jedną z nich jest Terapia Radiowa Ukierunkowana (TR-THERAPY). Wykonywana jest ona za pomocą profesjonalnego urządzenia BTL-6000 TR-THERAPY. Działanie TR-THERAPY polega na przenoszeniu fal o częstotliwości radiowej przez tkanki w celu ich selektywnego przegrzania. Efektem terapii jest natychmiastowa ulga w bólu, zmniejszenie obrzęków, rozluźnienie mięśni, jak również przyspieszenie regeneracji tkanek, co zostało potwierdzone naukowo.

Nietrzymanie moczu

Pozbądź się dolegliwości w ciągu zaledwie jednej doby. Jeśli zmagasz się z niezwykle krępującą dolegliwością jaką jest nietrzymanie moczu, bardzo dobre efekty możesz zaobserwować już po zaledwie jednej wizycie i to w ciągu pierwszych 24 godzin.

Stosowane w gabinecie metody wykazującą ponad 90% skuteczność w usunięciu dolegliwości jaką jest nietrzymanie moczu.  Rezultat wykonanego zabiegu zauważalny jest już w ciągu zaledwie 24 godzin w przypadku fizjologicznej przyczyny nietrzymania moczu. W przypadku osób będących po operacji na nietrzymanie moczu, mających założoną siatkę na miednicę, często wymagane są 2 – 3 wizyty, a na efekt terapii trzeba poczekać trochę dłużej. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule – wystarczy kliknąć przycisk poniżej. Nic nie wszczepiamy i nie trzeba wykonywać setek powtórzeń, ćwiczeń mięśni Kegla. Metoda jest całkowicie bezinwazyjna.

Regeneracja organizmu po przebytej infekcji COVID-19

Szczególnie po przebytych infekcjach górnych dróg oddechowych (w tym COVID-19), warto odwiedzić nasz gabinet, by wzmocnić swoje płuca i poprawić działanie układu immunologicznego. Zachęcam do poszerzenia wiedzy na ten temat (kliknij przycisk poniżej).

Likwidacja haluksów bez ingerencji chirurgicznej

W naszym Gabinecie możesz pozbyć się haluksów bez ingerencji chirurga. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule dotyczącym wykonywanych przez nas zabiegów usuwających haluksy (kliknij poniższy przycisk).

Dzieci

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Nasz gabinet otwarty jest również dla dzieci od 5 roku życia, które doznały kontuzji lub mają wady postawy. Dla dzieci do 18 r.ż. wskazana jest przynajmniej jedna wizyta kontrolna rocznie, aby sprawdzić, czy wszystkie kręgi są na swoim miejscu i czy miednica, szczególnie u dziewczynek, jest dobrze ustawiona. Prawidłowe położenie miednicy jest ważne, ponieważ pomaga zapobiegać komplikacjom podczas porodu.

Wskazania do zabiegów Kręgarstwa

Dzięki Kręgarstwu możesz się pozbyć takich dolegliwości jak:

  •  problemy w obrębie narządów ruchu (rwa kulszowa, udowa, barkowa, zamrożony bark, zespół kanału cieśni nadgarstka, łokieć golfisty, łokieć tenisisty, haluksy, ostroga piętowa itp.),
  • uporczywe bóle głowy, migreny
  • szumy uszne, bóle uszu,
  • bezsenność,
  • wady oczu,
  • alergie, uporczywy katar,
  • choroby związane z niewydolnością płuc (astma, POChP),
  • choroby sercowo-naczyniowe,
  • problemy układu trawiennego i wydalniczego (refluks, biegunki, zaparcia itp.),
  • problemy układu moczowego (w szczególności nietrzymanie moczu, zapalenie pęcherza moczowego itp.),

oraz wielu innych zaburzeń pracy układów wewnętrznych.

Test diagnostyczny

Podczas wizyty terapeuta zadaje sporo pytań dotyczących samego problemu, jak również chorób towarzyszących. W celu przeprowadzenia testu funkcjonalnego, diagnostycznego, klient musi się rozebrać do bielizny, łącznie ze zdjęciem skarpetek. Żaden zabieg nie może się odbyć bez przeprowadzenia testu.

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Test diagnostyczny

Podczas wizyty terapeuta zadaje sporo pytań dotyczących samego problemu, jak również chorób towarzyszących. W celu przeprowadzenia testu funkcjonalnego, diagnostycznego, klient musi się rozebrać do bielizny, łącznie ze zdjęciem skarpetek. Żaden zabieg nie może się odbyć bez przeprowadzenia testu.

Połączenie kręgarstwa oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Wykonywane zabiegi łączą w sobie elementy Kręgarstwa i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Obejmują one nie tylko rozciąganie i relaksację mięśni, powięzi, więzadeł, ale także akupresurę i elektroakupunkturę. Ponadto w miarę potrzeby stosowane są inne „prymitywne” narzędzia, w postaci widelca, czy gumowego młotka – wszystko w zależności od towarzyszących dolegliwości.

Może Cię także zainteresować

Ból to nie wyrok.

Jeśli dokucza Ci ból kręgosłupa, barku, bioder, łokci, kolan, nadgarstków czy stóp; Jeśli

Nietrzymanie moczu

Ponad 90% skuteczności, efekty zauważalne wciągu 24 godzin. Nietrzymanie moczu jest przypadłością niezwykle