Powodem chorób są emocje

Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek
Gabinet Terapii Naturalnych Barlinek

Powodem chorób są emocje

Psychobiologia to bardzo szeroka dyscyplina, która zasadniczo składa się z czterech podstawowych filarów: Totalnej Biologii, Germańskiej Nowej Medycyny, Recall Healing, Biologiki. Dodatkowo wiedza ta jest też uzupełniana na przykład zagadnieniami z dziedziny Ustawień Hellingerowskich.

 

Obecna wiedza, którą posiadamy w zakresie Totalnej Biologii jest 35-letnią pracą dr nauk med. Claude’a Sabbah z Francji. Totalna Biologia, obejmująca zarówno poziom fizyczny jak i psychiczny człowieka, pozwala dotrzeć do źródła dolegliwości czy problemu i skutecznie go rozwiązać. Claude’a Sabbah z Francji. W obszarze Nowej Medycyny Germańskiej dr Hammer dokonał odkryć, które zmieniły nasz sposób pojmowania choroby, dokonanych na bazie osobistych doświadczeń. Recall Healing (Gilbert Renaud) natomiast bada, jak odnaleźć i przetworzyć uraz emocjonalny, leżący u źródeł choroby, co istotnie przyczynia się do zdrowienia. Biologika (Roberto Barnai) eksploruje i wyjaśnia z kolei funkcjonowanie ciała i mózgu z czysto biologicznego punktu widzenia.

 

Choroba jest tak naprawdę uzewnętrznieniem tego, co się dzieje wewnątrz nas.
We współczesnym świecie stres jest permanentnie obecny w naszym życiu, co uniemożliwia nam jego całkowite rozładowanie. Jeśli nasza psychika sobie z czymś nie radzi, przekazuje to do wnętrza naszego ciała, odciążając w ten sposób mózg. Dlatego dzięki niezwykle silnym i głęboko zakorzenionym w nas mechanizmom przetrwania, nasz mózg znalazł inny sposób, by nas chronić, abyśmy mogli przeżyć. Powoduje to co prawda obciążenie danego organu i początek choroby, ale jednocześnie jest to jedyna metoda naszego mózgu na przetrwanie i podtrzymanie życia. Wiąże się to jednak z powstaniem zmian w naszym organizmie w postaci tak zwanej choroby. Można zatem powiedzieć, że choroba jest wynikiem emocji odłożonych w ciele przez mózg – emocji, z którymi nie potrafiliśmy sobie poradzić na poziomie psychicznym. Gdyby mózg automatycznie nie zadziałał w taki właśnie sposób, moglibyśmy umrzeć.

Zgodnie z założeniami Totalnej Biologii, choroba jest dla nas bardzo cenną informacją, pewnego rodzaju wołaniem, abyśmy spojrzeli w głąb siebie i zajęli się swoimi emocjami, które głęboko schowaliśmy, czyniąc z nich można powiedzieć początek choroby.

 

Zapraszamy na sesje!

Gabinet Terapii Naturalnych
Barlinek ul. Niepodległości 9
Tel. 600 837 131, 662 012 947

ścieżka
świadomych emocji

Udostępnij jeśli ten artykuł Ci się podobał: